Loading...

Aká je životnosť ratanového nábytku?

Jedným z dôvodov, prečo sa nábytok z umelého ratanu teší...

https://www.ratanovynabytok.sk/images/titulny-default.jpg

Aká je životnosť ratanového nábytku?

Jedným z dôvodov, prečo sa nábytok z umelého ratanu teší takej obľube je jednoduchá starostlivosť. Nové technológie sú odolné voči vode a UV žiareniu umožňujú farebnú stálosť, vďaka čomu ani po rokoch nezbadáte zub času. Životnosť ratanového nábytku však záleží od viacerých atribútov.

Výrobca

Pri výbere ratanového nábytku sa zaujímajte o dobu záruky. Ak vám predajca garantuje spokojnosť jeden rok, pri kúpe nábytku viacnásobne platí, že ide o investíciu na dlhý čas. Preto venujte výberu potrebnú dobu a nakupujte len u overených predajcov. Správny kus nábytku oceníte na vašej terase aj desaťročie.

Kvalita výpletu

Sivý melír, alebo hnedá? Súhlasíme s vami, na farbe záleží, ale okrem dizajnu by ste sa pri výbere ratanového nábytku mali zamerať aj na kvalitu výpletu. Rôzni výrobcovia ponúkajú rôznu kvalitu vlákna. Nízka cena sa na záhradnom nábytku vplyvom počasia prejaví skôr, než by ste očakávali. Môže byť dôvodom chýbajúceho UV filtra, alebo môže rýchlo oxidovať a praskať, nevydrží pnutie pri častom používaní a mení farbu v priebehu krátkeho času. Aby ste predišli sklamaniu a mohli si užívať radosť z posedenia na terase po čo najdlhší čas, investujte radšej do kvalitného, ktorý obsahuje UV filter, látky brániace oxidácii a má stopercentnú farebnú stálosť. Má však dlhú životnosť a vynikajúce úžitkové vlastnosti, vďaka ktorým sa vyplatí do neho investovať.

Materiál konštrukcie

Umelý výplet pri ratanovom nábytku je jedna kapitola, ale kostra, ktorá drží tvar je druhá. Poznáme tri hlavné typy konštrukcie. Obľúbenou alternatívou je drevo. Životnosť dreva je však pre svoje vlastnosti značne obmedzená. O niečo kvalitnejšia a drahšia je oceľ, no asi ste už vytušili problém, ktorý so sebou tento materiál prináša. Vplyv korózie je naozaj poznať aj pri ratanovom nábytku. Ak ratanový záhradný nábytok nekupujete na jednu sezónu, ale počítate s tým, že si na ňom pohodlne posedíte aj o niekoľko rokov, vyberte si hliníkovú, ručne zváranú konštrukciu.

Uskladnenie

Pokiaľ vám to situácia umožňuje, nenechávajte nábytok cez zimu na terase. Uskladnite ho na suchom mieste, kde nebude teplota pod nulou.

Ak sa ešte len chystáte na kúpu ratanového nábytku, určite ste si predstavili, ako si na ňom vychutnávate rannú kávu alebo posedenie s priateľmi. Premyslite si, prípadne sa poraďte s odborníkom o spôsobe, akým ho plánujete užívať. Bude krytý pergolou? Umiestnite ho na záhradu, alebo terasu? Alebo bude tvoriť súčasť zimnej záhrady? Zabezpečíte tak, že chvíle strávené v spoločnosti ratanového nábytku budú presne podľa vašich predstáv.


Objednajte si záhradný nábytok online. Exterio.sk vám ponúka záhradný nábytok najvyššej kvality spájajúci nadčasový dizajn s precíznym vyhotovením.