Loading...

Aké sú typy umelého ratanu?

Výber typu výpletu z umelého ratanu je nekonečnou...

http://www.ratanovynabytok.sk/images/clanky/11/ake-su-typy-umeleho-ratanu-11.jpeg

Aké sú typy umelého ratanu?

Výber typu výpletu z umelého ratanu je nekonečnou témou na diskusie o tom, ktorý je lepší či horší. Často tak môžete mať dilemu, ktorý typ umelého ratanu vlastne vybrať. Treba povedať, že v konečnom dôsledku nezáleží až tak od jeho tvaru alebo hrúbky. Hlavným faktorom je totiž celková kvalita spracovania, povrchová úprava a jej hrúbka. Najbežnejšie druhy umelého ratanu sa dajú zhrnúť do troch základných typov, od plochého cez polookrúhly, až po okrúhly výplet.

 

Plochý výplet

plochý výplet z umelého ratanuPlochý ratanový výplet je považovaný za akýsi základný výplet, ktorý v širokej miere a istej kvalite používajú mnohí výrobcovia, od tých najlacnejších, až po najkvalitnejších. Pokiaľ sa nezameriame doslova na exkluzívnych výrobcov, ktorí plochý výplet využívajú skôr z dizajnového než ekonomického hľadiska, tak je práve tento v hojnej miere využívaný práve pre najnižšiu náročnosť výroby. Plochý výplet z umelého ratanu je tiež vďaka najnižším nárokom na údržbu veľmi obľúbený v gastronémii.

 

Polookrúhly výplet

Je kombináciou okrúhleho a plochého výpletu, kde na prvý pohľad pôsobí plastickým dojmom okrúhleho výpletu. Voľným okom je však takmer na nerozoznanie od okrúhleho výpletu. Práve pre kombináciu výzoru okrúhleho a ekonomické hľadisko plochého výpletu, je tento najobľúbenejšou formou výpletu z umelého ratanu. Pri produktoch záhradného nábytku vypleteného z veľkej časti polookrúhlym výpletom sa často stretnete aj s kombináciou polookrúhleho a okrúhleho výpletu. Takáto kombinácia dodá nábytku pridanú hodnotu za rozumnú cenu.

 

Okrúhly výplet

Okrúhly výplet je najhodnotnejším variantom umelého ratanového výpletu. Okrúhly výplet radi využívajú práve poprední výrobcovia ratanového nábytku. Tí vhodnými povrchovými úpravami vytvárajú pocit prírodného ratanu. Pre plný prierez a tuhosť okrúhleho výpletu získate ešte väčší pocit autentickosti prírodného ratanu s výhodou, že o tento typ sa takmer nemusíte starať. Okrúhly výplet preto nájdete na tých najkvalitnejších produktoch v rôznych priemeroch.

 

Brushed alebo brúsený umelý ratan

brushed - brúsený umelý ratanBrushed alebo brúsený umelý ratan po výrobe prechádza kefou, čím vznikajú na jeho povrchu drobné nerovnosti a pretŕčajúce časti vlákien, ktoré svojím dizajnom dokonalo napodobňujú prírodný ratan. Keď niečo podobné uvidíte na záhradnom nábytku, netreba sa toho báť. Nie je to ani výrobná chyba a nenarazili ste ani na opotrebený záhradný nábytok, ale ide o priamy úmysel výrobcu.