Loading...

Iné materiály ako ratan

Rovnako ako v každom segmente určuje spôsob použitia materiálov najnovší...

http://www.ratanovynabytok.sk/images/clanky/6/ine-materialy-ako-ratan-6.jpeg

Iné materiály ako ratan

Rovnako ako v každom segmente určuje spôsob použitia materiálov najnovší trend a posledná dizajnová línia, ani záhradný nábytok nie je v tomto smere výnimkou. Popredný výrobcovia záhradného nábytku stále viac siahajú po materiáloch, ktoré sa svojou odolnosťou výborne osvedčili v iných odvetviach a to nehovoríme iba nábytkovom segmente.

 

Drevo

exterio.sk 4SO Kingston sedacia súpravaNapríklad aj teakové drevo sa pre svoje vynikajúce vlastnosti od nepamäti využíva na lodiach a jachtách a to aj tých najluxusnejších. Kvalitné teakové drevo používané práve na lodných palubách je zo samého jadra stromu, kde je najviac prirodzeného oleja a práve ten zaručuje výbornú odpudivosť vody a prirodzenú odolnosť voči škodcom, hnilobe a baktériám. Práve toto drevo spadajúce do kategórie A sa používa aj pre výrobu záhradného nábytku, alebo jeho jednotlivých dielov.

 

Hliník

V jednoduchosti je krása a tak sa čoraz častejšie stretávame s nábytkom tvoreným z naoko jednoduchej hliníkovej konštrukcie. Aj tu však platí pravidlo, že nie všetko, čo pôsobí tvrdým dojmom aj tvrdé byť musí. Popredný výrobcovia na sedacie časti využívajú meteriály, ktoré absorbujú časť zaťaženia a posedenie je rovnako príjemné ako na záhradnom nábytku z umelého ratanu. Ak sa jednou vetou vrátime k drevu, tak napríklad aj vhodne zvolená kombinácia dreva a hliníkových častí dokáže pôsobiť veľmi luxusne a napohľad príjemne.

 

Textil

Látková sedacia súprava už tiež nie je iba výsadou interiérového sedenia, ale tie najkvalitnejšie a osvedčené materiály, ako napríklad Sunbrella, sa dostávajú aj na terasy a záhrady. Tam v kombinácii s výplňovými materiálmi odolávajúcimi exteriérovým podmienkach tvoria elegantné prepojenie vonkajšieho posedenia s pohodlím a dizajnovými prvkami interiéru.

 

Látkový a "batik" výplet

Originalitu dodáva záhradnému nábytku aj výplet tvorený tenkým lanom alebo najnovšie cikcakovo prepleteným ratanovým výpletom v rôznych odtieňoch, čo pôsobí určite zaujímavým a neopozeraným dojmom.

 

Bohatý výber sedacích aj stolových súprav zo spomínaných materiálov nájdete práve tu.