Loading...

Čo je to umelý ratan a z čoho sa vyrába?

Umelý ratan je v skutočnosti vlákno polyetylénu (PE), je to...

https://www.ratanovynabytok.sk/images/titulny-default.jpg

Čo je to umelý ratan a z čoho sa vyrába?

Umelý ratan je v skutočnosti vlákno polyetylénu (PE), je to vylepšená verzia PVC, ktorá je odolná voči extremným zmenám počasia. Do tohto materiálu je pridaný UV stabilizátor, ktorého úlohou je zachovať pôvodný stav a farbu materiálu bez ohľadu na vplyvy a výkyvy počasia. Vlákna polyetylénu sú absolútne netoxické a úplne recyklovateľné. Tento materiál je taktiež výnimočný svojou pružnosťou, stálosťou a zároveň tuhosťou. Je nerozpínavý odoláva teplotným rozdielom od -40 až do +60 stupňov Celzia.

 

Výhodou spomedzi prírodných materiálov, alebo aj menej kvalitných PVC materiálov je, že syntetický ratan z polyetylénu nepraská, nelúpe sa, neplesnivie, nederie sa a nestráca farbu. Je možné ho mať celoročne vonku a v akýchkoľvek klimatických podmienkach. Ratanové výplety bezproblémovo znášajú soľ, chlór, vysoké teploty, mrazy, vlhké prostredie, kyslé dažde, čiže akékoľvek iné nežiaduce výkyvy počasia.

Ratanový záhradný nábytok si môžete kúpiť tu >>

Nábytok z umelého ratanu má stabilnú, masívnu a zároveň ľahkú hliníkovú konštrukciu, ktorá je ručne zváraná a tým pádom odolná voči korózií. Kvalitnejšie výrobky z umelého ratanu neobsahujú oceľovú konštrukciu a nie sú spájané nitami alebo skrutkami, pretože v týchto prípadoch hrozí vyššia pravdepodobnosť korózie a aj postupného vykývania nábytku.

Väčšina exteriérového záhradného nábytku má polstre a vankúše z polyestru, ktorý je aj impregnovaný proti absorbovaní kvapalín. Jeden z impregnátov je aj skryté teflónové vlákno, ktoré odpudzuje  kvapaliny v bežnej miere. Preto sp tieto výrobky ideálne aj do upršaných klimatických podmienok, k moru alebo bazénu. V tomto prípade, už naozaj nemusíte vankúše a iné ratanové doplnky skrývať pred dažďom.
vankúše skrývať pred dažďom.