Loading...

Aké sú možnosti prezimovania?

Umelý ratanový nábytok môže vďaka zváranej hliníkovej konštrukcii zostať vonku...

http://www.ratanovynabytok.sk/images/clanky/7/ake-su-moznosti-prezimovania-7.jpeg

Aké sú možnosti prezimovania?

Umelý ratanový nábytok môže vďaka zváranej hliníkovej konštrukcii zostať vonku aj počas celého roka. Existuje však niekoľko alternatív, ktoré sa vám budú skvele hodiť v prípade, že ho budete musieť uskladniť. Dnes si povieme o tých najvýhodnejších.

S kvalitným nábytkom zima nie je problém

Kvalitný umelý ratanový nábytok nemusíte v zime nutne odkladať. Jeho vysokokvalitná polyetylénová väzba je úplne odolná proti dažďu a mrazu. Výplet z umelého ratanu znesie teploty od -40 až do + 60 °C. Lacnejší záhradný nábytok však môže mať aj oceľovú, prípadne nezváranú, ale montovanú konštrukciu, ktorá vplyvom vlhkosti hrdzavie. Odporúčame preto vyberať záhradný nábytok so zváranou hliníkovou konštrukciou, chránenou práškovou farbou, prípadne lakovaním. Takýto záhradný nábytok nemá s celoročným počasím problém. V zásade sa však odporúča ratanový nábytok v zime aspoň prikryť, čím si dlhšie zachová svoj pôvodný, nový vzhľad.

 

Ochranná plachta poslúži nie len v zime

Najlacnejším riešením sú ochranné plachty rôznych rozmerov. Dajú sa využívať celoročne a majú tiež vetracie otvory, ktoré zabraňujú kondenzácii aj  prirodzenej vlhkosti. Špičkoví výrobcovia vyrábajú tiež výplne sedákov a vankúšov, ktoré môžu byť celoročne vystavené nepriaznivým poveternostným vplyvom. V prípade potreby ich stačí prikryť priamo na vašej ratanovej sedacej súprave. Ochránite si tak záhradný nábytok nie len od snehu a dažďa, ale aj od špiny a prachu. Krycia plachta by na ratanový nábytok mala presne sadnúť. Nemala by byť príliš veľká ani príliš malá a ideálne prekrytie by malo byť priedušné. Plachta by sa tiež nemala dotýkať zeme, aby bolo zabezpečené optimálne prúdenie vzduchu.

 

Zazimujte nábytok, gril aj náradie

Výbornou a veľmi praktickou alternatívou na uskladnenie polstrovania alebo častí záhradného nábytku sú tiež záhradné boxy Biohort. Produkty Biohort kombinujú vysokokvalitný dizajn a optimálnu funkčnosť. Záhradné boxy poskytujú moderné a spoľahlivé riešenia aj bez potreby použitia betónového základu. Sú ideálne pre nerovné povrchy a svahy. Pri ich umiestnení sa vyhnete akýmkoľvek stavebným prácam a neporiadku. Boxy Biohort sú optimálne vyvážené a zabezpečené aj proti silným búrkam.

 

exterio.sk - Biohort Highline

 

Základom zazimovania, ale aj všeobecného udržania záhradného nábytku z umelého ratanu v dobrej kondícii, je zbavenie sa nečistôt, ktoré stačí umyť čistou vodou, prípadne špeciálnymi čistiacimi a impregnačnými prostriedkami. Takto máte istotu, že váš ratanový nábytok prežije zimu v tom najlepšom stave.