Loading...

Ako ošetrovať umelý ratan?

Umelý ratan je pevný a pružný...

http://www.ratanovynabytok.sk/images/clanky/13/ako-osetrovat-umely-ratan-13.jpeg

Ako ošetrovať umelý ratan?

Umelý ratan je pevný a pružný materiál, ktorý je takmer bezúdržbový. Napriek tomu ho treba raz za čas ošetrovať od prirodzenej prašnosti a mastnôt spôsobených či už potením sa alebo nešťastným zašpinením od jedla. Takúto údržbu možno robiť dvomi spôsobmi, ktoré Vám prezradíme nižšie.

 

Čo je mokré, to je čisté

Základné nečistoty ako je napríklad prach sa dajú veľmi jednoducho odstrániť. Dá sa to urobiť buď vlhkou handričkou alebo vysokotlakovým čističom. V prípade, že sa rozhodnete pre prvú možnosť - vlhkú handričku, treba si dať pozor na to akú handričku použijete. Vhodné sú handričky, ktoré sú z jemného materiálu a nespôbia poškodenie výpletu nový vzhľad.

 

Nie je čistiaci prostriedok ako čistiaci prostriedok

Škvrny a mastnoty sú ďalšou kategóriou nečistôt, ktorá sa môže vyskytnúť na vašom záhradnom nábytku. V mnohých prípadoch siahneme po čistiacim prostriedku, ktorý je po ruke a pustíme sa do čistenia. Zle ! Nie každý čistiaci prostriedok je vhodný na ošetrovanie umelého ratanu od špiny. Treba na to používať čistiace prostriedky, ktoré sú na to určené. Zvolením správneho čistiaceho prostriedku dosiahnete nie len to, že sa vám podarí nábytok vyčistiť ale aj to, že predĺžite jeho životnosť. Čistiace prostriedky na to určené obsahujú aditíva, ktoré zmäkčujú a udržujú flexibilitu umelého ratanu a navyše obsahujú UV filter, ktorý obnovuje vizáž výpletu. Takéto čistiace prostriedky sú vhodné na všetky typy výpletu umelého ratanu, od plochého až po brushed umelý ratan. Zároveň pôsobia ako prevencia proti vzniku škvŕn.

 

Bohatý výber čistiacich prostriedkov a príslušenstva nájdete na www.exterio.sk