Loading...

Impregnácia a čistenie

Ako je to s impregnáciou a čistením záhradného nábytku z umelého...

http://www.ratanovynabytok.sk/images/clanky/14/impregnacia-a-cistenie-14.jpeg

Impregnácia a čistenie

Ako je to s impregnáciou a čistením záhradného nábytku z umelého ratanu ? Možem čistiť záhradný nábytok z umelého ratanu chemickými prípravkami ? Je potrebné impregnovať vankúše na záhradnom nábytku ? Toto všetko sú často kladené otázky, na ktoré vám ponúkame odpovede nižšie.

Čistenie nábytku z umelého ratanu

Čistenie umelého ratanu je veľmi jednoduché – stačí ho jednoducho opláchnuť vodou alebo ho vystriekať vysokotlakovým čističom. Neodporúčame čistiť umelý ratan čistiacimi prostriedkami, ktoré nie sú na to priamo určené, nakoľko by ho agresívne čistiace prostriedky mohli poškodiť. Odporúčame použiť maximálne mydlovú vodu alebo čistiace prostriedky na to určené.

 

Čistenie vankúšov záhradného sedenia

Súčasťou väčšiny vonkajších sedení sú aj vankúše. Ich čistenie je jednoduché – v prípade, že sú obliečky na vankúšoch odnímateľné, tak ich jednoducho dáte do práčky a operiete. Odporúčame prať obliečky pri 30 stupňovej teplote vody a bez aviváže, pretože obliečky na vankúše určené do exteriéru majú impregnáciu a nesprávnym praním by sa impregnácia narušila. V prípade, že obliečky odnímateľné nie sú, existujú čistiace prostriedky určené na čistenie obliečok exteriérových vankúšov, ktorými dokážete obliečky vyčistiť a zároveň im obnoviť ich look. Postup čistenia je jednoduchý. V prvom kroku treba znečistené miesto navlhčiť čistou vodou a nechať toto miesto chvíľu odstáť. V ďalšom kroku nastriekajte čistiaci prostriedok na to určený na predom navlhčené miesto a nechajte ho pôsobiť. Následne odstráňte nečistotu jemnou handričkou aby ste nepoškodili obliečku a nezodreli ju. Miesto opäť pretrite čistou vodou a nechajte uschnúť. V prípade, že sa vám nečistotu nepodarí odstrániť na prvý krát, proces môžete opakovať. Nakoniec keď je špinavé miesto opäť čisté naimpregnujte ho aby ste obnovili ochrannu vankúša.

 

Opakovanie je matka múdrosti

Netreba zabúdať na obnovovanie impregnácie a to najmä po praní obliečok vankúšov vášho záhradného sedenia. Impregnačné spreje vytvárajú na povrchu vankúšov ochrannú vrstvu, ktorá chráni vankúše či už pred vlhkosťou alebo nečistotami. Vďaka pravidelnej impregnácii sa obnovuje povrchovú ochranu vankúšov na vašom sedení a docielite tým dlhšiu životnosť vankúšov a ich vzhľadu.

 

Bohatý výber čistiacich prostriedkov a príslušenstva nájdete na www.exterio.sk