Loading...

Ako sa treba starať o ratanový nábytok?

Nábytok, ktorý je určený do exteriéru, bol vždy navrhovaný tak,...

http://www.ratanovynabytok.sk/images/clanky/2/ako-sa-treba-starat-o-ratanovy-nabytok-2.jpeg

Ako sa treba starať o ratanový nábytok?

Nábytok, ktorý je určený do exteriéru, bol vždy navrhovaný tak, aby bol odolný a čo s najnižšou náročnosťou na údržbu. Umelý ratan patrí medzi tieto nábytky a okrem toho je aj stálejší než väčšina iných materiálov, a aj preto sa teší veľkej popularite a obľube.

 

Základ úspechu tvoria polyetylénové vlákna. Sú málo pórovité, čím získavajú odolnosť voči nečistotám a nepriaznivým vplyvom počasia. Preto stačí tento nábytok jednoducho čistiť obyčajnou vlhkou handričkou alebo tlakovou čističkou. V prípade väčšieho znečistenia môžete vankúše a polstre bezproblémov prať v práčke.

Prostriedky na čistenie ratanového nábytku nájdete tu >>

Pokiaľ patríte medzi ľudí, ktorí nemajú možnosť skladovať ratanový nábytok počas zimy v interiéri, nemusíte sa obáváť. Existuje totiž jednoduchá možnosť, ako si svoj nábytok z umelého ratanu ochránite aj počas výkyvov počasia či zimy - ochranná plachta. Vyrábajú sa vo viacerých veľkostiach a určené sú na ratanové sedacie súprávy, stolové kreslá či ratanové lehátka.

 

Plachty sú vyhotovené z nepremokavého polyesteru, z vnútornej strany pogumované a vhodné na celoročnú ochranu pred nepriaznivými vplyvmi počasia.