Loading...

Akú farbu ratanu vybrať?

Ratanový nábytok alebo výplet z umelého ratanu je...

http://www.ratanovynabytok.sk/images/clanky/15/aku-farbu-ratanu-vybrat-15.jpeg

Akú farbu ratanu vybrať?

Ratanový nábytok alebo výplet z umelého ratanu je k dispozícii v množstve vyhotovení a farebných variantov. Vybrať vhodnú farbu však niekedy nie je jednoduché. Poďme sa preto spolu pozrieť na to, čo je v oblasti ratanového nábytku momentálne trendy.

 

Prirodzené prírodné farby

Niekedy výber farby nábytku závisí len od vašich osobných preferencií, pretože káždý má iný vkus. Nestarnúcim a teda aj momentálnym trendom sú prírodné farby, ktoré vďaka svetlým odtieňom nestrácajú na svojom lesku a stálej kvalite. Okrem toho je veľmi dobre známe, že prírodné farby môžete kombinovať s takmer každým druhom prostredia, takže sa nemusíte báť umiestniť tento ratanový nábytok kdekoľvek chcete. Hodí sa k modernej architektúre aj vidieckemu štýlu domu či záhrady.

 

Na nerozonanie od prírodného ratanu

 

Okrem toho, že prírodné odtiene nestrácajú svoju farebnú stálosť, veľmi dobre odolávajú aj zubu času. Aj po niekoľkých rokoch tak ratanový nábytok v prírodných farbách vyzerá ako nový. Medzi najčastejšie prírodné odtiene môžeme zaradiť tzv. natur výplet, ktorý pôsobí najprírodnejším dojmom. Pri tomto farebnom type nie je dôležitá hrúbka jednotlivých vlákien, ale skôr ich farebné spracovanie. Takýto výplet je dokonca voľným okom na nerozoznanie od prírodného ratanu a ešte k tomu ponúka aj lepšie vlastnosti.

 

Farebné kombinácie

 

Ďalšou veľmi obľúbenou alternatívou je výplet v prevedení hnedý melír. Výborne kombinuje tmavšie farebné tóny hnedej so svetlými. Prírodné farby tiež skvele doladíte s takmer akýmkoľvek príslušenstvom. Svoj ratanový nábytok môžete kombinovať s rôznymi dekami a vankúšmi podľa vašej momentálnej nálady či chuti. V ceste za dokonalou kombináciou farieb na vašej záhrade, vám v prípade výberu prírodných odtieňov nestojí nič.