Loading...

Rozdiely medzi prírodným a umelým ratanom

Ratanový nábytok môže byť vyrobený z prírodného ratanu,...

http://www.ratanovynabytok.sk/images/clanky/4/rozdiely-medzi-prirodnym-a-umelym-ratanom-4.jpeg

Rozdiely medzi prírodným a umelým ratanom

Ratanový nábytok môže byť vyrobený z prírodného ratanu, teda z tropických paliem alebo syntetických vlákien (umelý ratan). Vzhľadom na to, sa mnoho ľudí pri výbere záhradného nábytku nevie rozhodnúť, ktorá možnosť je pre nich tá pravá. V tomto článku sa pozrieme na výhody a nevýhody oboch možností.

 

exterio.sk - sedacie súpravyZačneme estetickým hľadiskom. Umelý ratanový nábytok vyzerá skvele a ponúka výborné vlastnosti, vďaka ktorým sa stáva vhodným kandidátom pre vašu záhradu. Z estetického hľadiska je naozaj ťažké rozoznať rozdiel medzi prírodným a umelým ratanovým výpletom. Umelý ratanový nábytok je k dispozícii vo veľkom množstve prevedení a štýlov.

 

Zásadný rozdiel medzi prírodným a umelým ratanom je v odolnosti voči vonkajším vplyvom. Prírodný ratan nie je vhodné vystavovať vonkajším extrémom. Nesmie byť dlhodobo vystavený slnečnému žiareniu a nesmie zmoknúť. Preto sa najviac hodí na krytú terasu, kde bude dostatočne chránený proti nepriaznivému počasiu.

Umelý ratanový nábytok však môžete využiť na akejkoľvek záhrade či terase a ponechať ho v exteriéri 365 dní v roku. Je totiž špeciálne navrhnutý tak, aby skvele odolával vonkajším vplyvom. Aj vďaka kvalitným hliníkovým konštrukciám a moderným technológiám pri výrobe výborne odoláva UV žiareniu, mrazu a letným horúčavám.

 

Umelý ratan naviac nevyžaduje takmer žiadnu prehnanú starostlivosť, alebo pravideľnú údržbu. Nábytok z neho je tiež mimoriadne pohodlný a šetrný k životnému prostrediu.

 

4SO Pure - plno okrúhly výplet z umelého ratanuVýplety z umelého ratanu je možné rozdeliť do troch základných kategórií, od plochého výpletu, cez polookrúhly až po plne okrúhly výplet z umelého ratanu. Špičkový výrobcovia, ktorý zároveň aj udávajú celosvetové trendy v technológii výroby a dizajne ratanového nábytku, rady využívajú práve všetky druhy výpletu alebo ich kombinácie.